Riko Autosedačka Cosmo

Obrázek

Další obrázky

Autosedačka RIKO COSMO s homologací R129 nebo I-SIZE pro děti od 40 do 87 cm. Dětská autosedačka COSMO značky RIKO je vyráběna v systému Dual Branding ve spolupráci s renomovaným výrobcem autosedaček AVIONAUT a představuje novou generaci... celý popis
Cena2499 Kč
Skladem u dodavateleDodání 7 - 14 dní
Výrobce Riko
Kód F/RI/COSMO

Popis

Autosedačka RIKO COSMO s homologací R129 nebo I-SIZE pro děti od 40 do 87 cm. Dětská autosedačka COSMO značky RIKO je vyráběna v systému Dual Branding ve spolupráci s renomovaným výrobcem autosedaček AVIONAUT a představuje novou generaci produktů. Jedná se o premiérový model v nabídce RIKO s certifikátem ECE R129 I-SIZE.

Podle norem Evropské unie musí od září 2023 všechny autosedačky splňovat normu ECE R129 I-SIZE, která se stává výhradním schvalovacím kritériem. Důležitým aspektem zajištění bezpečnosti je nejen výběr sedačky přiměřené věku a velikosti dítěte a typu vozidla, ale také její správná instalace. Bez splnění těchto podmínek ani nejpokročilejší sedadla nezaručují plnou bezpečnost. Účelem zavedení standardu I-SIZE je snížit riziko chyb při výběru a instalaci sedaček, nahrazení subjektivního ukazatele hmotnosti dítěte objektivním ukazatelem výšky. Sedačky vyhovující I-SIZE vyžadují instalaci pomocí systému ISOFIX, který minimalizuje možnost nesprávné instalace. Tato norma navíc rozšiřuje spektrum nárazových zkoušek o boční zkoušky a simulace převrácení. Výzkum využívá modernější figuríny typu „Q“, které jsou vybaveny širším spektrem senzorů než jejich předchůdci typu „P“.

Autosedačku COSMO lze upevnit na rámy kočárků RIKO pomocí adaptérů určených pro dané modely kočárků. K sedačce můžete dokoupit i základnu ISOFIX DOCK 2 a vytvořit si tak autosedačku I-SIZE. Základna zajišťuje rychlou a bezpečnou instalaci sedačky do auta jedním rychlým pohybem. Sedačka připevněná k základně je za jízdy stabilní, i když v ní není dítě.

COSMO je velmi pohodlná sedačka pro dítě díky systému redukčních vložek a perforované, odvětrané látce. Sluneční stříška se stříškou ochrání dítě před sluncem jak v autě, tak při procházkách s autosedačkou upevněnou na rámu kočárku.

TECHNICKÉ SPECIFIKACE

Směr instalace: RWF (protisměr)

Způsob instalace: Bezpečnostní pásy nebo základna ISOFIX DOCK 2

Redukční vložka pro novorozence: ANO

Nastavení výšky postroje: ANO

Bezpečnostní norma: ECE-R129

Hmotnost: 3,2 kg