Lovi Ohřívač new

Obrázek

Další obrázky

Cena749 Kč
Na objednávku
po - pá<br />od 8:00 do 16:00<br />tel. 739 466 401po - pá
od 8:00 do 16:00
tel. 739 466 401
Výrobce Lovi

Popis

Ohřívač nepoužívejte, pokud zjistíte, že došlo k poškození zástrčky, napájecí šňůry nebo samotného ohřívače. Z bezpečnostních důvodů svěřte opravu specializovanému servisu, kvalifikované osobě nebo výrobci.

Upozornění!

Do ohřívače vždy používejte převařenou nebo destilovanou vodu - předejdete usazování vodního kamene na topném tělese. Usazený kámen na topném tělese není předmětem reklamace.

NÁVOD K OBSLUZE

Nezapomeňte: NEJDŘÍV VLOŽTE DO OHŘÍVAČE LÁHEV S POKRMEM A PAK DOLIJTE DO OHŘÍVAČE VODU! Jak ohřívat pokrm? 1. Láhev s mlékem nebo sklenici s pokrmem vložte do ohřívače.

Nezapomeňte vždy lehce odkroutit víčko sklenice. Vkládaná láhev musí byt připravena ke krmeni (s dudlíkem, uzávěrem a víčkem). 2. Nalijte do ohřívače potřebné množství vody: 100-200 ml.

Nezapomeňte!

Množství vody závisí na velikosti ohřívané láhve nebo sklenice. Úroveň vody musí být vždy pod hrdlem láhve nebo sklenice a mírně převyšovat úroveň mléka/pokrmu v láhvi. Jinak bude mléko/pokrm v láhvi ohřátý nerovnoměrně. Pokud ohříváte pokrm v misce, naplňte ohřívač vodou tak, aby se dotýkala dna misky. Pokud chcete udržovat stálou teplotu již dříve ohřátého pokrmu (o tom, že pokrm je ohřátý, informuje zelená kontrolka), ponechte sklenici s pokrmem v ohřívači, který bude automaticky regulovat teplotu. 3. Zapněte ohřívač.

Zapněte zástrčku do sítě. Nastavte termostat do pozice ´I´. Rozsvítí se červená kontrolka, která signalizuje chod ohřívače. Po ohřátí mléka/pokrmu začne kontrolka svítit zelenou barvou. 4. Vyjměte láhev/sklenici z ohřívače a zkontrolujte teplotu ohřátého pokrmu.

Po vytaženi láhve z ohřívače důkladně promíchejte obsah energickým protřepáním a zkontrolujte teplotu odstříknutím několika kapek na hřbet ruky. Správně ohřátý pokrm nepálí ani nechladí. Po vytažení sklenice z ohřívače důkladně promíchejte její obsah lžičkou a zkontrolujte teplotu podávaného pokrmu na hřbetu ruky. (Pozor: sklenice může být horká). 5. Po vyjmutí láhve nebo sklenice z ohřívače otočte vypínač do pozice ´O´, odpojte ohřívač ze sítě a vylijte z ohřívače vodu.

UPOZORNĚNÍ !

Neohřívejte pokrm zbytečně dlouho. Před podáním ohřátého pokrmu dítěti, vždy zkontrolujte jeho teplotu! Pokrm ohřátý v ohřívači Lovi si uchovává značně více cenných vitamínů a minerálů, než pokrm ohřátý v mikrovlné troubě.

DOPORUČENÍ:

Před každým ohříváním vyměňte v ohřívači vodu, pouze s čerstvou vodou dosáhnete nejlepších výsledků.

V průběhu ohřívání několikrát promíchejte pokrm v misce/sklenici.

Jak udržovat ohřívač v čistotě? 1. Před každým čistěním odpojte ohřívač ze sítě. 2. Po každém použití vylijte vodu z ohřívače a vytřete měkkou utěrkou dosucha jeho vnitřní i vnější část. Nepoužívejte žádné chemické čistící prostředky. 3. Pravidelně, každé 4 týdny, odstraňte z ohřívače usazený vodní kámen jedním z níže uvedených způsobů: a) Kyselina citrónová:

Kyselinu citrónovou (10g) rozpusťte v 200ml vody. Roztok nalijte do ohřívače. Zapněte ohřívač na 10 minut otočením vypínače do pozice ´I´.

Po 10 minutách vypněte, vytáhněte ze zásuvky a na 30 minut odstavte. Pak roztok vylijte a ohřívač vypláchněte vodou. b) Ocet:

Do ohřívače nalijte roztok 50 ml octu a 100ml studené vody. Ponechte roztok v ohřívači dokud se vodní kámen nerozpustí. Pak vylijte roztok a vnitřek ohřívače opláchněte vodou.

Upozornění! Riziko vzniku vodního kamene snížíte používáním převařené/destilované vody.

 DOBA OHŘEVU – VÝHODY OHŘÍVÁNÍ

Upozornění!

Časy uvedené v tabulce jsou pouze orientační. Dobu ohřevu ovlivňuje: materiál láhve (sklo, plast), počáteční teplota vody v ohřívači a její množství, množství ohřívaného pokrmu, jeho hustota a počáteční teplota – pokrm z lednice se ohřívá déle. Mléko/pokrm je ohřátý v okamžiku, když začne kontrolka svítit zelenou barvou. množství mléka/pokrmu

Přibližná doba ohřevu 100 ml mléka 6-8 min 175 ml mléka nebo hotového jídla/ve sklenici 7-9 min 250 ml mléka 8-10 min