Obchodní podmínky Dara kočárky s.r.o.

Logo

  1. Úvodní ustanovení, vymezení pojmů
  2. Objednávka, uzavření kupní smlouvy
  3. Platební podmínky
  4. Expediční lhůty, náklady na dodání
  5. Odstoupení od smlouvy
  6. Záruční podmínky
  7. Reklamace zboží
  8. Ochrana osobních dat
  9. Závěrečná ustanovení
  10. EET

1. Úvodní ustanovení, vymezení pojmů nahoru

Níže uvedené obchodní podmínky se vztahují na zboží zakoupené prostřednictvím internetového obchodu http://darababy.cz/ a jsou platné i při ostatních nákupech učiněných na základě objednávky formou e-mailové korespondence, telefonů, či písemně zaslaných objednávek na adresu „prodávajícího".

„Prodávající" je firma Dara kočárky s.r.o., se sídlem Sokolská 125, 757 01 Valašské Meziříčí, IČ 07029811, DIČ CZ07029811.

„Kupující" je subjekt, který s „prodávajícím“ uzavřel „kupní smlouvu“.

„Kupní smlouvou“ se „prodávající“ zavazuje dodat kupujícímu zboží určené jednotlivě co do množství a druhu a převést na něj vlastnické právo a „kupující“ se zavazuje zaplatit kupní cenu zboží.

„Kupující“ učiněním objednávky akceptuje Obchodní podmínky pro dodávky zboží vyhlášené „prodávajícím“ Vztahy kupujícího a prodávajícího se řídí těmito obchodními podmínkami, které jsou pro obě strany závazné, pokud není písemně stanoveno jinak.

2. Objednávka, uzavření kupní smlouvy nahoru

Objednávka je návrhem kupní smlouvy. K uzavření kupní smlouvy se nevyžaduje formální potvrzení objednávky prodávajícím, smlouva pak vzniká samotným dodáním zboží.

Objednávku zboží vytvoříte postupem, který je podrobně popsán v návodu Jak nakupovat.

Po provedení objednávky, Vám bude obratem odesláno e-mailem potvrzení o jejím zařazení do systému.

V případě, že v tomto potvrzení naleznete nějaké nesrovnalosti, okamžitě nás kontaktujte e-mailem nebo telefonicky na tel. č. +420 736 772 350

Následně je po vyřízení objednávky a odeslání zásilky nebo připravení zboží k odběru v sídle firmy Dara kočárky s.r.o. zaslána informační zpráva na kontaktní e-mail „kupujícího" uvedený v registraci.

Upozornění: V případě osobního nákupu zboží v sídle firmy Dara kočárky s.r.o. je Vaše objednávka považována za závaznou rezervaci zboží k nákupu na této adrese, kterou Vám e-mailem potvrdíme. Toto zboží Vám budeme rezervovat 7 dnů od zaslání informační zprávy o připraveném zboží k prodeji. Po uplynutí této doby bude zboží nabídnuto k prodeji ostatním kupujícím.

Veškeré objednávky podané výše uvedenými způsoby jsou závazné.

Podáním objednávky „kupující" akceptuje Obchodní podmínky pro dodávky zboží včetně podmínek reklamace a souhlasí s nimi.

Podmínkou platnosti elektronické objednávky je vyplnění veškerých formulářem předepsaných údajů a náležitostí.

Poskytnutím údajů k registraci či vyplněním elektronické objednávky „kupující" souhlasí s tím, že prodávající bude tato data ve smyslu Zákona č. 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů § 4 písm e) užívat.

„Prodávající" se zavazuje, že tato data budou podkladem pro vlastní interní a marketingové potřeby a v žádném případě je nebude předávat třetím osobám.

Místem dodání zboží je adresa uvedená „kupujícím" v objednávkovém formuláři.

„Prodávající" si může v jednotlivém, zejména cenově náročnějším případě, vyhradit právo vystavení zálohové faktury na objednávané zboží.

Vlastnické právo přechází na „kupujícího" dnem úplného zaplacení kupní ceny.

V případě použití způsobu platby bezhotovostním převodem na účet „prodávajícího" se jako den zaplacení považuje den připsání finančních prostředků na účet „prodávajícího".

3. Platební podmínky nahoru

Všechny ceny uvedené v internetovém obchodě http://darababy.cz/ jsou včetně DPH.

Ceny jsou platné v okamžiku objednání.

Prodávající si vyhrazuje právo tiskových chyb a změny cen, v případě výrazné změny dodavatelských podmínek od výrobce. Na tuto případnou změnu bude kupující písemně upozorněn.

Prodávající si vyhrazuje právo účtovat nevratnou zálohu, o které Vás bude telefonicky informovat a na kterou Vám vystaví příslušný doklad. 

Úhrada objednaného zboží je možná těmito způsoby:
a) platba dobírkou: cena za zboží je uhrazena hotově při převzetí zásilky od dopravce České pošty, PPL

b) platba bankovním převodem - platba na čísla účtu:
5306690369 / 0800 (pouze pro ČR) nebo
1980389203 / 0800, Iban: CZ98 0800 0000 0053 0669 0369, Swift: GIBACZPX (pouze pro SR)

c) platba v hotovosti: pouze při osobním odběru v sídle firmy Dara kočárky s.r.o. (odběrné místo Valašské Meziříčí)
Po - Pá od 9:00 do 18:00, So: 8:30 do 12:00

Při osobním vyzvednutí zboží je nutno vždy vyčkat na zprávu od operátora, že je zboží připraveno k vyzvednutí!!
Nebo se informovat na tel. 604286823 .

d) platba online kartou pomocí portálu České Spořitelny (platí pro ČR a SR).

e) Essox splatkyPlatba pomocí úvěru od společnosti ESSOX s.r.o. Pro bližší informace o platbě pomocí splátek klikněte zde.

4. Expediční lhůty, náklady na dodání nahoru

Dodací lhůta běží ode dne obdržení závazazné objednávky. V případě obdržení objednávky v sobotu nebo v neděli nebo v pracovní dny po 12:00 hodině běží dodací lhůta od následujícího pracovního dne. Podmínkou je obdržení všech podkladů, které jsou nutné pro včasné vyřízení dodávky.

Pokud je zboží na skladě, zavazuje se „prodávající" vyexpedovat toto zboží nebo předat dopravci do 3 pracovních dnů. Přepravce by měl doručit zboží následující pracovní den po převzetí.

V případě, že zboží na skladě není, nebo nebude-li možno je předat přepravci do 3 pracovních dnů, oznámí „prodávající" předpokládaný termín dodání nebo nabídne jiný srovnatelný výrobek. V tomto případě si vyžádá odsouhlasení kupujícího.

Dodací lhůta se považuje za splněnou včas, jestliže zboží bude připraveno v místě plnění k předání nejpozději poslední den sjednané nebo dodatečně sjednané dodací lhůty.

Není-li prodávající schopen do 30 kalendářních dní odeslat zboží odběrateli (předat k přepravě prvnímu přepravci), je povinen vrátit bez zbytečného odkladu veškeré finanční prostředky vynaložené odběratelem k aktuální objednávce - kupní smlouvě na jeho účet.

V současné době je možné obdržet zboží těmito způsoby:

a) Zásilkovna - přepravní náklady činí 85,- Kč (včetně DPH) při objednávce do 1499,- Kč. V případě platby dobírkou je částka navýšena o 45,- Kč. Při objednávce od 1500,- Kč doprava zdarma.

    Zásilka do zásilkovny musí splňovat parametry : Váha max. 5 kg, rozměry 50 x 40 x 30 cm. V případě nedodržení parametrů bude zboží odesláno po dohodě službou PPL.

b) PPL - přepravní náklady činí 120,- Kč (včetně DPH) při objednávce do 1499,- Kč. V případě platby dobírkou je částka navýšena o 45,- Kč. Při objednávce od 1500,- Kč doprava zdarma.

c) PPL ParcelShop - přepravní náklady činí 120,- Kč (včetně DPH) při objednávce do 1499,- Kč. V případě platby dobírkou je částka navýšena o 45,- Kč. Při objednávce od 1500,- Kč doprava zdarma.

d) Osobní odběr - rezervovaného zboží v sídle firmy Dara kočárky s.r.o. Valašské Meziříčí

e) Doprava na Slovensko je možná jen v případě platby převodem nebo kartou. Při nákupu nad 80 Eur doprava zdarma.

 

5. Odstoupení od smlouvy nahoru

Kupující má právo odstoupit od smlouvy do 14 dní od převzetí zboží a bez udání důvodu vrátit zboží zpět „prodávajícímu“. „Prodávající“ je povinen vrátit „kupujícímu“ plnou cenu za zboží.

Pro vrácení zboží do 14 dnů od převzetí platí následující podmínky:

„kupující" zavolá na telefonní číslo +420 736 772 350 nebo napíše na e-mailovou adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a oznámí odstoupení od kupní smlouvy.

uvede číslo dokladu a svoje jméno, případně odběratele.

Zboží odešle s dokladem o koupi na adresu:
Dara kočárky s.r.o.
Sokolská 125
Valašské Meziříčí
75701

Zboží v žádném případě nezasílat na dobírku, částka Vám bude vrácena na Váš běžný účet. V případě, že zboží se vrátí s doběrečným, tato zásilka nebude z naší strany vyzvednuta.

Zboží musí být čisté, nepoškozené a kompletní.

„Kupující" hradí doručení na adresu „prodávajícího".

Při splnění všech výše uvedených podmínek pro vrácení zboží budou peníze za zboží vráceny zpět.

V případě nedodání kompletního zboží či jinak odporující výše uvedeným podmínkám se termín posouvá do doby dodání plnohodnotného zboží.

V případě, že jste zvolili platbu dobírkou, upozorňujeme, že v případě nepřevzetí zásilky si nárokujeme vyžadovat vzniklé náklady na dopravu a balné.

6. Záruční podmínky nahoru

Vykazuje-li zboží zjevné vady, tj. zejména pokud je zboží kupujícímu předáno v porušeném transportním obalu, je „kupující" oprávněn zboží nepřevzít. V takovém případě zůstává zachován nárok „kupujícího" na poskytnutí řádného dodání zboží, či na vrácení kupní ceny.

Jako záruční list obvykle slouží doklad o zakoupení.

Zboží odebíráme i od zahraničních výrobců, pokud by součástí balení nebyl návod v českém jazyce, obraťte se na nás a my Vám jej obratem odešleme.

7. Reklamace zboží nahoru

Reklamace se uplatňují v sídle firmy Dara kočárky s.r.o., Sokolská 125, 757 01 Valašské Meziříčí.

Za situace, kdy je zboží zasíláno „prodávajícímu" k reklamaci, „kupující" si ve vlastním zájmu vede tak, aby bylo zboží zabaleno do vhodného a dostatečně chránícího obalového materiálu vyhovujícího nárokům přepravy daného zboží.

Vyřízení reklamace urychlíte, když nás na případnou závadu upozorníte e-mailem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , případně zavoláte na tel. číslo +420 736 772 350.

K reklamovanému zboží přiložte, prosím, doklad o nákupu a zašlete na adresu společnosti.

Označte také závadu na zboží, kterou reklamujete.

Upozornění: zboží k reklamaci nezasílejte dobírkou, nebude odebráno.

Reklamace včetně odstranění vady musí být vyřízena bez zbytečného odkladu, nejpozději do 30 dnů ode dne uplatnění reklamace, pokud se „prodávající" s „kupujícím" nedohodnou na delší lhůtě. Po uplynutí této lhůty se „kupujícímu" přiznávají stejná práva, jako by se jednalo o neodstranitelnou vadu.

„Prodávající" po řádném vyřízení reklamace vyzve „kupujícího" k převzetí opraveného zboží, resp. zašle zboží zpět „kupujícímu" na jeho náklady.

Nárok na uplatnění reklamace nevzniká při mechanickém poškození zboží.

8. Ochrana osobních dat nahoru

S osobními údaji nakládáme v souladu s obecným nařízením na ochranu osobních údajů dle směrnice 95/46/ES. Celé znění podmínek naleznete zde.

9. Závěrečná ustanovení nahoru

Vztahy a případné spory, které vzniknou na základě smlouvy, budou řešeny výhradně podle práva České republiky a budou řešeny příslušnými soudy České republiky.

Případné spory mezi firmou DARA a Kupujícím lze řešit také mimosoudní cestou. V takovém případě Kupující – spotřebitel může kontaktovat subjekt mimosoudního řešení sporu, kterým je například Česká obchodní inspekce či spor řešit on-line prostřednictvím k tomu určené ODR platformy. Více informací o mimosoudním řešení sporů naleznete zde. Než-li bude přistoupeno k mimosoudnímu řešení sporu, pak doporučujeme Kupujícímu nejdříve využít kontakt - kontakty na společnost DARA pro vyřešení nastalé situace.

Tyto Všeobecné obchodní podmínky včetně jejich součástí jsou platné a účinné od 1.4. 2016.

Dara kočárky s.r.o.