Postýlky - typy

Dětské postýlky patří mezi nedílnou součást výbavy pro miminko. Každé dítě potřebuje svůj osobní prostor, kde může odpočívat. Řeknete si, že na výběru postýlky není nic složitého. To je pravda, ale i přesto je pár detailů, kterými se postýlky liší. A stejně jako u ostatního zboží, nezapomínejte na bezpečnostní prvky, které musí postýlka splňovat.

Dělení postýlek:

  1. Dřevěné postýlky – jsou vhodné do domácnosti pro pohodlné spinkání Vašeho miminka. Do postýlek se dokupují matrace. Je na Vás jakou matraci zvolíte, ale neměli byste zapomínat na to, že ve spánku se dítěti vyvíjí a formuje páteř, a proto by mělo mít kvalitní matraci, která mu poskytne maximální komfort. U výběru dřevěné postýlky si volíte mezi možností s vyndávací příčkou, vysouvacím bokem, výškově nastavitelným dnem, s kolečky, bez koleček. Dále si vybíráte typ dřeva, z kterého je postýlka vyrobená a mezi různými dekory. Při volbě postýlky byste neměli zapomínat na bezpečnost. Mezi nejčastější problém patří mezery a různé otvory v postýlce, kde může miminku uvíznout ručička, nožička a může se jednoduše zranit.
  2. Cestovní postýlky – jsou vhodné na cesty, jak už vyplývá z názvu postýlky. Jsou lehké, skladné. Vyrábí se s výškově nastavitelným dnem, či bez posuvného dna. Můžete je jednoduše a rychle složit a přemístit, kam zrovna potřebujete. Do postýlky se dají dokoupit matrace, která zvýši komfort postýlky.

Na co se zaměřit:

  • Ke každé postýlce musí být přiložený návod v českém jazyce.
  • Musí splňovat příslušné normy.
  • Nedoporučuje se používání polštářku pro děti do 2 let.
  • Ochranné mantinely kolem postýlky můžou zabraňovat cirkulaci vzduchu a tím zvýšit riziko syndromu náhlého úmrtí dítěte
  • Nepřehřívat dítě v postýlce – příliš teplé oblečení, tlustá peřinka.
  • Cestovní postýlka není vhodná ke každodennímu používání. Neprodyšné a nepropustné materiály.

S výběrem Vám rádi pomůže a poradíme. Kontaktovat nás můžete na tel. čísle či mailem. Navštívit nás můžete v naší prodejně ve Valašském Meziříčí.